Kirkad jäässe!
Lähme pankrannikule jääd ronima, tule ka!
Tahaksid suvel päris mägedesse ronima minna, aga oskusi napib?
Või on vanad oskused juba ununema hakanud, kassid on roostes ja kirka nüri?
Või oled täiesti algaja ja tahaksid lihtsalt jääseinal ronimise adrenaliinist osa saada?
Nüüd on hea võimalus kassid jalga saada ja jääronimise ABC endale selgeks teha juba Eestis jääseinal, enne kaugetesse ja kõrgetesse mägedesse minekut. Õpetame, juhendame, tutvustame varustust, keerame jääpuure, harjutame ronimist, laskumist. Kõik asjad saad ise järgi proovida! Kõik see toimub põhjarannikul, mere ääres, vaid pooletunnise autosõidu kaugusel Tallinnast.
Jääronimised toimuvad järgmistel aegadel:
1. veebruar (laupäev)
8. veebruar (laupäev)
15. veebruar (laupäev)
Jääronimisele on oodatud nii väheste (või ka olematute) ronimiskogemustega seiklejad kui ka need ekstremistid, kes on juba siin-seal mägedes lumel ja jääl käinud, aga tahavad oma roostemaigulisi oskuseid jälle meelde tuletada.
PS: Kui jääronimise isu on suurem, siis vaata ka meie Norra jääronimisreisi - 5 päeva ronimist koos väljaõppe ja spetsiaalse varustusega! Ja kui mõtled päris mägedesse minna, siis viska pilk peale ka Mont Blanc reisile. Eestis ettevalmistuseks soovitame osaleda meie Alpinismiloengute sarjal.
👇 Vaata kõigepealt varasema jääronimislaagri videot 👇
Trenn & fun käsikäes!
Jääronimislaager toimub nädalavahetusel, nii et kaugemalt tulijatel oleks ka igati mõistlik teekond Tallinnasse ette võtta. Alustame hommikul kell 10 ja köied on üleval vähemalt kella 15.00-ni või nii kaua kui ronijaid jätkub.
Algajatega alustame päris algusest ehk jääronimise ABC-st. Tutvustame kasse ja köisi ja kirkasid ja teeme esimesed vertikaalsed sammud jäänõlval. Ja sealt edasi nii, nagu osalejate soovid ja oskused lubavad. Ja muidugi palju praktikat - kassid kohe alguses jalga ja kuni lõpuni välja! Muu hulgas kuuluvad repertuaari:
Ronimisvarustuse tutvustus - mis varustust on mäes üldse vaja, kuidas seda valida; mida teha kirkaga, kassidega (mitte nende näuguvatega), köitega, jääpuuridega
Sõlmede töötuba - kuidas ennast köie külge kinnitada, köisi kokku sõlmida ja ennast julgestada
Jääseinal ülaltjulgestuses ronimine kahe kirkaga
Enesejulgestuse põhimõtted ja kaaslase julgestamine ronimisel
Tugiköitel laskumine laskumisvahendiga ja tõusmine haaratsiga
Meil on suhteliselt vabas vormis üritus, eesmärk pole ainult koolitus ja drill ja trenn, vaid ikka FUN ka! Ja kindlasti saab ohjeldamatult niisama jääseinal ronida. Kogu aeg põleb lõke, kus saab ennast soojendamas ja turgutamas käia, lisaks priimused-potid ja soe tee ka saadaval.
Osalejad ja osavõtutasu
👉 Grupi suurus min 5 ja max 10, sõltuvalt osalejate varasemast kogemusest.
👉 Kui tuled oma isikliku ronimisvarustusega (kassid, ronimisvöö, kiiver):
✔️ 65 eur / 1 päev
👉 Kui tuled ilma isikliku ronimisvarustuseta ja soovid seda kohapealt laenutada:
✔️ 90 eur / 1 päev (sh saad kasutada meie kasse, ronimisvööd, kiivrit)
Osavõtutasus on sees kogu koolitusprogramm ja seda ümbritsev melu:
Jääronimine nõrkemiseni!
Kohapealne juhendamine ja julgestamine kogenud Elamus+ instruktorite poolt
Grupi ronimisvarustus (ronimisköied, jaamaköied, jääpuurid, ronimiskirkad, karabiinid, ekspressid jm)
Ronimisradade ettevalmistus ja ülespanek
Soe tee ja joogivesi
Soojendav lõke
Kuuled häid vihjeid, kuidas seal mägedes ikkagi on
Jääronimislaagri läbimist tõendav diplom
NB! Juhul, kui oleme ilmastikuolude tõttu sunnitud laagri ära jätma (eelkõige olukorras, kus pangale ei teki ronimiseks piisavalt jääd), tagastame osalejatele tasutud summa täies mahus.
Selga-jalga
Ilm võib olla külm ja mere ääres ka tuuline, nii et riietuma peaks soojalt ja tuulekindlalt. Riietus peaks olema kihiline, sest ronides on soe, aga oodates külm - nii saad kihte jooksvalt juurde panna või maha võtta. Selga soe pesu, fliis ja tuulekindel jope. Ootepauside ajal on hea peale panna veel üks paksem jope/vest. Jalga sooja pesu püksid ja tuulekindlad püksid (võivad olla ka koorikpüksid). Jalatsitest sobib matkasaabas või muu jäik talvesaabas, et kasside rihmad kõvasti ümber jala saaks tõmmata. Kätte tavalised töökindad või sõrmikud ja lisaks paksemad lisakindad ootepauside jaoks.
Ronimisvarustus
Igal osalejal peab olema isiklik ronimisvarustus - neid asju saab meilt ka laenata. Isikliku varustuse hulka kuuluvad kassid, ronimisvöö, kiiver. Laenutussoovi korral anna sellest märku registreerimisvormil.
Lisaks kasutame suurt hulka grupi ühist ronimisvarustust - need on Elamus+ poolt juba kohapeale organiseeritud. Köied, karabiinid, jääpuurid, ronimiskirkad, slingid, repsud, köiejupid, ekspressid, haaratsid.